Jak zvládnout seminární práce bez stresu?

Date:

Share post:

Myslíte si tedy, že se vám nejlépe pracuje pod tlakem? Ten pocit zavalení během zkouškového období je pro vás nevyhnutelný jako daně a smrt? A nejde to i jinak?

Dobře, zamyslete se znovu. Zkouškové období nemusí být pekelná horská dráha bezesných nocí a úzkostí způsobených předávkováním kofeinem. Existuje způsob, jak přežít relativně neporušený, pokud na to jdete chytře.

Nebojte se radit s vyučujícími

Učitelé obecně nechtějí, abyste z jejich předmětu propadli. Pokud se blíží zkouška, zeptejte se jich na další podrobnosti: Co bude v testu? Budou stačit poznámky z přednášek nebo se od vás očekává nastudování konkrétních učebnic? Jsou k dispozici starší testy, které by sloužily jako vzorky? (Mohli byste se na to zeptat studentů vyšších ročníků.) Získejte co nejvíce podrobností, které vám pomohou lépe se připravit a překonat ten paralyzující strach z neznáma.

Ujistěte se, že máte veškeré materiály

Nejprve se ujistěte, že máte všechny materiály alespoň dva týdny před zkouškou. Shromážděte všechny své poznámky, učebnice, letáky, vyplňte mezery, když jste zmeškali přednášku. Vyhnete se tak panice, když si konečně sednete k učení a zjistíte, že vám něco zásadního chybí.

Samozřejmě, pokud to se studiem myslíte vážně a chcete se skutečně něco naučit a ne jen cpát informace, které hned poté zapomenete, musíte použít dlouhodobou strategii. V podstatě se připravujte v průběhu celého semestru . Pokud to uděláte, zkouškové období bude hračka.

Zkuste si doma test nanečisto

Staromódní tlačení informací je velmi odlišné od toho, když skutečně sedíte před písemkou, takže není divu, že lidé mají problémy s vybavováním si informací, když jsou ve formě konkrétních otázek. Abyste předešli zamrznutí testu, nerevidujte informace jako jeden dlouhý text, ale rozdělte je na malé kousky a vytvořte vlastní kvízy .

Tip: Čeká vás důležitá seminárka a vy nestíháte? Využijte populární služby vypracování podkladů seminární práce! Získáte tak podklady seminární práce od profesionálů v oboru, v rychlém čase a s jistotou úspěchu.

Ve skutečnosti je docela snadné předvídat testovací otázky , pokud víte, co byste měli znát. Podívejte se na text a pokuste se identifikovat klíčové prvky. Předpokládejme, že jde o historický test třeba o válce. Pravděpodobně se vás zeptají na důležité bitvy, politické vlivy, slavné osobnosti a významné události, abyste mohli vynechat všechno to chmýří kolem. Pokud je to vědecký test, musíte porozumět pojmům – jak věci fungují a vysvětlit to, nejlépe vlastními slovy – takže zapomeňte na tupé biflování.

Někdy nejsou ani taháky na škodu

Nenabádáme vás k podvádění u testů, ale zkuste si vybavit ty chvíle na základní a střední škole, kdy jste se zoufale snažili shrnout všechny informace na malý papírek, který by se dal schovat do vašeho penálu. Jak často jste zjistili, že ten malý papír už vlastně nepotřebujete, protože jste si vzpomněli na informace, když jste je tvořili?

Nejen že vytváření falešných taháků je vynikající způsob přípravy, ale také vás nutí přemýšlet o studijních materiálech. Už předpovídáte, co se s největší pravděpodobností v testu objeví.

Vytvořte si studijní plán

To má hodně společného s time-managementem. Co musíte udělat, abyste se během zkouškového období vyhnuli zbytečnému stresu a panice, je vytvořit si pevný studijní plán a dodržet ho . Chcete-li to provést, musíte nejprve vědět, co přijde. Vezměte si zápisník a poznamenejte si všechny termíny pro vaše eseje a další úkoly. Nenechávejte je na zkouškové období. Pokud je dokončíte s předstihem, celé zkouškové období bude pouze pro skutečné zkoušky.

Pokud je v jednom týdnu příliš mnoho předmětů, buď začněte studovat brzy, nebo upřednostněte to nejdůležitější. Pokud nepotřebujete skórovat ve všem, dejte důraz na předměty, které vás osobně zajímají, chcete se v budoucnu více rozvíjet nebo je budete určitě potřebovat ve své práci.

- Reklama -PR články

Další články autora

Zdražování je drsné pro všechny. Nejhůře jsou na tom však senioři

Po letech prospívající a kvetoucí ekonomiky se podle odborníků musíme připravit na takzvané „ekonomické ochlazení” čili recesi. Životy...

Zkouškové se blíží! Víte, jak se na něj náležitě připravit?

Jestliže se zeptáte studentů vysokých škol, jaké období v roce je pro ně nejstresovější, bude u většiny z...

Potřebujete vyměnit postýlku za postel? Víme, kde sehnat kvalitní české matrace

Rodiče malých dětí jsou kolem jejich třetích narozenin přinuceni poohlédnout se pro větší dětské posteli, protože postýlka už...

Srovnání TunnelBear VPN Unlimited s MullVAD VPN: Jakou VPN zvolit?

Která ze dvou VPN je lepší: Tunnel Bear Unlimited VPN, nebo se spíše vyplatí MullVad VPN? Porovnali jsme...