Kolagen potřebujeme pro mladistvý vzhled i pohyb

Date:

Share post:

V posledních letech na nás z médií útočí ze všech stran, jak moc důležité je doplňovat kolagen. To je pravda, protože s věkem jeho produkce v těle klesá. Musíme se však vybrat takový doplněk, který má dostatečnou dávku kolagenu a zároveň se bude dobře vstřebávat a také nebude zatěžovat organismus. Jak se zorientovat?

Kolagen je základním stavebním prvkem. V našem těle působí jako pojivo v kostech, šlachách, kloubech, zodpovídá za kvalitní vlasy i nehty, najdeme ho i v zubech a samozřejmě v pleti. Tělo si ho přirozeně produkuje do přibližně pětadvaceti let, poté jeho produkce začne klesat a kolem padesátého roku je již nepatrná. Objevují se tak příznaky stárnutí, jako je ochabnutí pokožky, která je méně pružná a má vrásky, a také můžeme cítit bolest v kloubech nebo při pohybu. Pro bezbolestný pohyb i mladistvý vzhled proto musíme kolagen na klouby, vlasy i pokožku do těla dodávat stravou a potravinovými doplňky. Najdeme ho ve vejcích, citrusových plodech, ořechách, listové zelenině, obsahují ho také tučné ryby, maso a vývary z něj a různé aspiky a huspeniny.

Většinou ale ani strava bohatá na kolagen nestačí k pokrytí jeho potřeby a na řadu tak přichází potravinové doplňky. Aby kolagen na pleť i klouby působil tak, jak má, měli bychom si pohlídat především správnou denní dávku v těchto přípravcích. Ta by měla být 10 000 až 20 000 miligramů a doporučuje se začínat na co nejvyšší hranici, aby se urychlily regenerační procesy a došlo co nejrychleji k nasycení pojivových tkání.

To, že s postupujícím věkem naše tělo přestává kolagen vy vyrábět, neznamená, že ho nemůžeme využívat. Stačí si vybrat kvalitní potravinové doplňky a dodržovat vyvážený jídelníček, aby naše pleť neztrácela na pružnosti a mohli jsme se věnovat veškerým pohybovým aktivitám bez bolesti.

- Reklama -PR články

Další články autora

Zdražování je drsné pro všechny. Nejhůře jsou na tom však senioři

Po letech prospívající a kvetoucí ekonomiky se podle odborníků musíme připravit na takzvané „ekonomické ochlazení” čili recesi. Životy...

Zkouškové se blíží! Víte, jak se na něj náležitě připravit?

Jestliže se zeptáte studentů vysokých škol, jaké období v roce je pro ně nejstresovější, bude u většiny z...

Potřebujete vyměnit postýlku za postel? Víme, kde sehnat kvalitní české matrace

Rodiče malých dětí jsou kolem jejich třetích narozenin přinuceni poohlédnout se pro větší dětské posteli, protože postýlka už...

Srovnání TunnelBear VPN Unlimited s MullVAD VPN: Jakou VPN zvolit?

Která ze dvou VPN je lepší: Tunnel Bear Unlimited VPN, nebo se spíše vyplatí MullVad VPN? Porovnali jsme...