Mladý Rus ve hře „plánoval“ útok na FSB. Dostal 5letý trest

Date:

Share post:

Ruský vojenský soud poslal na pět let za mříže šestnáctiletého Nikitu Uvarova ze sibiřského města Kansk za to, že se svými dvěma vrstevníky „podstupoval výcvik za účelem teroristické činnosti“.

Uvarových kompliců soud podle Interfaxu zbavil trestu, protože spolupracovali s vyšetřováním, uvedla agentura Interfax. Podle jiných zdrojů oba mladíci vyvázli s podmíněnými tresty. Prokurátor pro trojici požadoval devět let ve vězeňském táboře. „Nejsem terorista, nejsem vinen,“ prohlásil odsouzený.

V „absurdním případě“ podle serveru OVD-Info „neexistuje žádný reálný důkaz“, že by šlo opravdu o terorismus. Ve skutečnosti se před dvěma lety tři čtrnáctiletí spolužáci domlouvali ohledně modernizace počítačové hry, aby se v ní dalo vytvořit sídlo tajné služby FSB a následně vyhodit do povětří. Vyšetřovatelé FSB ale celou věc vzali vážně, napsal portál.

Uvarov a jeho kamarádi z řad vrstevníků původně upoutali pozornost místních tajných agentů tím, že projevovali sympatie k anarchistům.

Obžaloba uváděla, že obžalovaní od října 2019 do června 2020 společně trénovali, četli zakázanou literaturu a promítali si filmy o výrobě výbušnin.

Madrid, Spain – August 15, 2018: Teenager playing Fortnite video game on PC. He is raising his fist in a victory gesture. Fortnite is an online multiplayer video game developed by Epic Games

Loni v srpnu po rozruchu v médiích byli mladíci propuštěni z vazby.

„Pokud budu odsouzen, odpykám si trest s čistým svědomím. Nemám se za co stydět. Nic jsem se nechystal vyhodit do povětří,“ řekl ještě před vynesením verdiktu Uvarov s tím, že neměl ani tušení, že nevinné poznámky mohou vést k až tak neuvěřitelným důsledkům. V budoucnu bys rád dokončil vzdělání a „odešel odtud někam daleko“.

- Reklama -PR články

Další články autora

Zdražování je drsné pro všechny. Nejhůře jsou na tom však senioři

Po letech prospívající a kvetoucí ekonomiky se podle odborníků musíme připravit na takzvané „ekonomické ochlazení” čili recesi. Životy...

Zkouškové se blíží! Víte, jak se na něj náležitě připravit?

Jestliže se zeptáte studentů vysokých škol, jaké období v roce je pro ně nejstresovější, bude u většiny z...

Potřebujete vyměnit postýlku za postel? Víme, kde sehnat kvalitní české matrace

Rodiče malých dětí jsou kolem jejich třetích narozenin přinuceni poohlédnout se pro větší dětské posteli, protože postýlka už...

Srovnání TunnelBear VPN Unlimited s MullVAD VPN: Jakou VPN zvolit?

Která ze dvou VPN je lepší: Tunnel Bear Unlimited VPN, nebo se spíše vyplatí MullVad VPN? Porovnali jsme...