Můžu se spolehnout na reklamu na půjčku?

Date:

Share post:

Reklamy na půjčky a úvěry vidíme na každém rohu, pravidelně je zaznamenáváme v televizi, slyšíme je v rádiích nebo na nás vyskakují lákavé nabídky na internetu. Dá se těmto reklamám věřit, nebo pouze zkreslují realitu?

Nenechte se zlákat prvotním heslem a velkými číslicemi

V těchto reklamách vždy poskytovatel prezentuje půjčku jako tu nejvýhodnější. Četli jste ale někdy malé písmo na spodní části reklamy? Často se zde uvádí, že cena je uvedena bez poplatků.

Ani inzerovaný nízký úrok nemusí ihned znamenat výhodnou půjčku. Pravidlem je, že čím je nižší úrok, tím vyšší bude RPSN. Proto se nenechte zmást samotnou reklamou, téměř vždy jsou za ní schovaná nějaká ta „ale“ a výsledná cena bude vyšší.

Prověřujte poskytovatele

Pokud vás reklama zaujala, není nic špatného na tom, abyste si o poskytovateli a samotném finančním produktu něco zjistili.

Nejprve si ověřte samotnou společnost poskytovatele. Především by měl mít na svých stránkách licenci od České národní banky. A stejně tak byste ho měli najít na seznamu licencí na webu samotné ČNB.

Pokud se jedná o známou a velkou banku nebo nebankovní společnost, nemusíte se podvodů bát. S velkým množstvím klientů by se případné nečestné jednání velmi rychle dostalo na veřejnost a ujala by se ho jak ČNB, tak ČOI.

Ve chvíli, kdy jste si ověřili poskytovatele, zaměřte se na vámi vybraný finanční produkt. Nezáleží na tom, zda chcete dlouhodobý úvěr na větší obnos peněz, nebo krátkodobou půjčku, jako je třeba půjčka na účet. Vždy byste si měli dopředu pročíst všechny důležité informace a propočítat si, kolik vás půjčka bude v celkovém součtu stát.

Jak zažádat o půjčku?

V případě, že vás nějaký produkt oslovil, je postup velmi jednoduchý. Mnohé půjčky si můžete sjednat online prostřednictvím internetového formuláře. Případně stačí zavolat na zákaznické centrum společnosti a odborník vám s vyplněním žádosti pomůže.

Následně si chvíli počkáte, jak dopadne schvalovací proces. Poté jen podepíšete finální smlouvu a peníze jsou na cestě.

Previous article Kvalitní vybavení se vám při rybaření vyplatí
Next articleSrovnání TunnelBear VPN Unlimited s MullVAD VPN: Jakou VPN zvolit?
- Reklama -PR články

Další články autora

Zdražování je drsné pro všechny. Nejhůře jsou na tom však senioři

Po letech prospívající a kvetoucí ekonomiky se podle odborníků musíme připravit na takzvané „ekonomické ochlazení” čili recesi. Životy...

Zkouškové se blíží! Víte, jak se na něj náležitě připravit?

Jestliže se zeptáte studentů vysokých škol, jaké období v roce je pro ně nejstresovější, bude u většiny z...

Potřebujete vyměnit postýlku za postel? Víme, kde sehnat kvalitní české matrace

Rodiče malých dětí jsou kolem jejich třetích narozenin přinuceni poohlédnout se pro větší dětské posteli, protože postýlka už...

Srovnání TunnelBear VPN Unlimited s MullVAD VPN: Jakou VPN zvolit?

Která ze dvou VPN je lepší: Tunnel Bear Unlimited VPN, nebo se spíše vyplatí MullVad VPN? Porovnali jsme...