Sezóna citrusů je tady! Skvělé tipy, jak využít citrón poté, co z něj vymačkáte šťávu

Date:

Share post:

Citrusové ovoce můžete ještě využít nejen v kuchyni, ale také v domácnosti. Tady jsou tipy.

Co s vyždímaným citrónem?
Citrony se používají především v kuchyni – ať už v citrónovém koláči nebo jako pokrájené plátky v citronádě či domácí limonádě. Ale lze využít i citrónové slupky – vzhledem k faktu, že obsahuje zbytky ovocné kyseliny, lze s nimi čistit různé povrchy. Například pomůže při odstraňování vodního kamene. Ale slupkou můžete přetřít i toaletu a WC vám tak bude vonět po citrusech a bez chemie.

Skvělý trik! S pečícím papírem už bojovat nebudete, takto přesně ‚sedne‘ do misky či na plech
Díky obsahu zmíněných kyselin se vodní kámen rozpustí a navíc má citrón i antibakteriální účinek. Pronikavá vůně, která se drží i ve slupce, si poradí se zápachem v myčce na nádobí (vložte ji na noc do prázdné myčky) či v chladničce.

Lemons

Ale pozor, ze slupek si můžete nastrouhat i jemnou „strouhanku“ – na jemném struhadle nastrouhejte umytou kůru z citronu a můžete ji přidat do různých pokrmů – nejen sladkých. Dokonce lze i zmrazit a použít ve správném momentě.

Jak správně zmrazit chléb či rohlíky? Na co si dát pozor?
A ještě, chuť citrusu můžete přidat také do oleje, který budete následně používat do studené kuchyně, například do salátů. Není to nic těžkého – 3 čajové lžičky jemně nastrouhané citrónové kůry přidejte například do olivového oleje, nechte 2 týdny louhovat, občas miřte protřepejte. Po 2 týdnech olej přecedíte a máte olej s jemnou chutí citrusu.

- Reklama -PR články

Další články autora

Zdražování je drsné pro všechny. Nejhůře jsou na tom však senioři

Po letech prospívající a kvetoucí ekonomiky se podle odborníků musíme připravit na takzvané „ekonomické ochlazení” čili recesi. Životy...

Zkouškové se blíží! Víte, jak se na něj náležitě připravit?

Jestliže se zeptáte studentů vysokých škol, jaké období v roce je pro ně nejstresovější, bude u většiny z...

Potřebujete vyměnit postýlku za postel? Víme, kde sehnat kvalitní české matrace

Rodiče malých dětí jsou kolem jejich třetích narozenin přinuceni poohlédnout se pro větší dětské posteli, protože postýlka už...

Srovnání TunnelBear VPN Unlimited s MullVAD VPN: Jakou VPN zvolit?

Která ze dvou VPN je lepší: Tunnel Bear Unlimited VPN, nebo se spíše vyplatí MullVad VPN? Porovnali jsme...