Srovnání TunnelBear VPN Unlimited s MullVAD VPN: Jakou VPN zvolit?

Date:

Share post:

Která ze dvou VPN je lepší: Tunnel Bear Unlimited VPN, nebo se spíše vyplatí MullVad VPN? Porovnali jsme obě VPN, přičemž výsledek srovnání je 7/10 vs 7,6/10.

Naměřená rychlost Tunnel Bear VPN Unlimited – MullVAD VPN, kdo lépe sviští?

Hodnota rychlosti stahování a nahrávání dat patří mezi nejdůležitější parametry, platí to i o Tunnel Bear Unlimited VPN a MullVad VPN.

Rychlost stahování první jmenované byla v průměru 39 Mb/s, u druhé 190 Mb/s. TunnelBear se ukázala o 151 Mb/s pomalejší nežli MullVad VPN.

Rychlost nahrávání udává upload, u TunnelBear Unlimited dosáhl hodnoty 13 Mb/s. MullVAD VPN jsme průměrně naměřili 130 Mb/s, kvůli tomu je o 117 Mb/s rychlejší.

U první VPN jsme naměřili průměrnou rychlost odezvy 166 ms. Konkurentovi MullVad VPN laboratoř naměřila 11 ms. Pro rychlost odezvu platí, že nižší hodnota je výhodnější, tudíž Tunnelbear VPN Unlimited je o 155 ms horší.

Průběžné skóre recenze TunnelBear VPN Unlimited – MullVAD VPN činí 3 /10 – 7/10.

Zvládne TunnelBear VPN Unlimited přehrávat Netflix?

Dostatečná rychlost downloadu je důležitá pro bezproblémové odblokování Netflixu, Tunnel Bear VPN Unlimited tuto celkem důležitou funkci nedokáže. Obvykle stačí spustit VPN a zvolit příslušnou zemi, Mullvad VPN odemknout Netflix zvládá.

VPN můžete také použít i pro odblokování videí, která jsou v ČR nedostupná, přičemž, Mullvad VPN takovou schopnost zvládá. Druhá ze srovnávaných VPN funkci odblokování YouTube videí obsahuje.

Při výběru VPN se vyplatí koukat také na podporu Multi-Hop připojení, ochranu DNS a kill switch. Pro příklad Tunnel Bear Unlimited VPN poskytuje ochranu před DNS úniky a MullVAD VPN například zahrnuje whitelist (zařazení stránek na bílou listinu).

Co se týká funkcí, je výsledek 7 /10 : 10/10.

Jak si vede Tunnelbear Unlimited VPN v šíři nabídky zemí?

Příliš málo serverů může být předzvěstí nízké rychlosti, TunnelBear má pod křídly 2 600 serverů. U MullVAD VPN jsme zjistili 765 serverů. První z VPN jich tak nabízí o 1835 víc .

Obdobným parametrem je počet zemí, který u MullVAD VPN v okamžiku psaní článku byl 36. Druhá VPN nabízí 49, tedy o 13 víc. V tomto měření sil tak vítězí .

Důležitým ukazatelem je také počet současně připojitelných zařízení, kterých Tunnel Bear připojí 5. MullVad VPN povoluje připojit současně 5 zařízení. Přehled všech parametrů najdete v článku nejlepší VPN.

Které platformy umí Tunnelbear VPN Unlimited a které umí Mullvad VPN?

Podporovaná zařízení patří mezi nejdůležitější parametry při výběru VPN, TunnelBear zvládá Android, zabezpečí zařízení s iOS. Druhá VPN ze srovnání MullVAD VPN iOS připojí, přístroje s OS Android standardně dokáže chránit.

Sídlo VPN je důležité s ohledem na vztah legislativy dané země a sdílením informací o uživatelích, Tunnelbear VPN Unlimited byla založena v Kanadě. Druhá z VPN v našem porovnání sídlí ve Švédsku.

Appka Tunnelbear Unlimited VPN není k dispozici v českém jazyce, Mullvad VPN česky taky přeložena není.

V hodnocení podporovaných platforem dosáhla TunnelBear Unlimited skóre 10/10, Mullvad VPN získává 9/10.

Cena TunnelBear VPN Unlimited x MullVad VPN

MullVAD VPN si lze pořídit od 123 Kč měsíčně, předplatit druhou z VPN si můžete od 82 Kč měsíčně. Známka za poměr cena/funkce je 7 z 10, respektive 2 /10 pro druhou jmenovanou.

- Reklama -PR články

Další články autora

Zdražování je drsné pro všechny. Nejhůře jsou na tom však senioři

Po letech prospívající a kvetoucí ekonomiky se podle odborníků musíme připravit na takzvané „ekonomické ochlazení” čili recesi. Životy...

Zkouškové se blíží! Víte, jak se na něj náležitě připravit?

Jestliže se zeptáte studentů vysokých škol, jaké období v roce je pro ně nejstresovější, bude u většiny z...

Potřebujete vyměnit postýlku za postel? Víme, kde sehnat kvalitní české matrace

Rodiče malých dětí jsou kolem jejich třetích narozenin přinuceni poohlédnout se pro větší dětské posteli, protože postýlka už...

Srovnání TunnelBear VPN Unlimited s MullVAD VPN: Jakou VPN zvolit?

Která ze dvou VPN je lepší: Tunnel Bear Unlimited VPN, nebo se spíše vyplatí MullVad VPN? Porovnali jsme...